"Kur nyjet nuk ju lejojnë të bëni një jetë të plotë, mbetet vetëm të shpresoni për një mrekulli! - Një intervistë ekskluzive me njeriun legjendar që bëri një mrekulli!

Sot kemi një mysafir special, shpikësi dhe shkencëtari legjendar Pietro Romani.

- Përshëndetje Pietro! A doni të na tregoni diçka për veten tuaj?

Unë jam lindur dhe rritur në Imola. Unë kam një diplomë mjekësore, kam mbaruar studimet në 1975. Në universitet kam takuar gruan time të ardhshme Laura. Deri në vitin kam punuar si mjek ortoped.

- Eshte interesante. Por çfarë ndodhi në dhe pse u largove nga puna?

Në vitin , Laura u diagnostikua me artrozë të gjurit. Më duhet ta pranoj se ishte një pikë kthese në jetën tonë, edhe nëse në atë kohë dukej si një kalvar i padurueshëm. Për 2 vjet, ne kemi provuar gjithçka: fizioterapi, neglizhencë e aktivitetit fizik, komplekse vitaminash (kondroitin, glukozaminë, MSM dhe të tjerët), krem, vajra. Gjithçka ishte e kotë. Niente ha funzionato, eravamo disperati. Non riuscivo a credere che con la mia laurea in medicina non potessi fare nulla per aiutare mia moglie. Asgjë nuk funksionoi, ne ishim të dëshpëruar. Nuk mund ta besoja që me diplomën time të mjekësisë nuk mund të bëja asgjë për të ndihmuar gruan time. Unë me të vërtetë isha i zhgënjyer me sistemin tonë shendetesor: a nuk kishte vërtet mënyrë për t'u dhënë njerëzve një jetë të gjatë dhe të lumtur? Kështu që unë fillova kërkimet e mia.

- Çfarë studimi? A mund të zbulojmë më shumë?

Kur ta kuptoni që gruaja juaj mund të ndalojë së ecuri pas disa vitesh, bëni gjithçka për ta parandaluar atë. Fillova të hulumtoj. Kam studiuar gjithçka që lidhet me sëmundjet e kyçeve, direkt ose indirekt. Kam studiuar fiziologji, psikosomatikë, biokimi dhe shumë gjëra të tjera. Kam shpenzuar pothuajse të gjitha paratë e mia duke mësuar nga profesionistë të lartë të Azisë, të cilët me siguri dinin më shumë për nyjet e sëmura sesa mjekët perëndimorë.

Në Dhjetor unë isha në gjendje të mbledh të gjithë njohurinë që kam grumbulluar në atë moment. Dhe e kuptova që, duke përzier disa përbërës, mund të siguroja një ilaç efektiv për të eleminuar përgjithmonë dhimbjen e kyçeve. Por këtu më priti një surprizë: përbërësit e nevojshëm nuk ishin për shitje në vendin tonë. Mora një hua dhe i porosita nga Azia. Pas një muaji arritën përbërësit, por edhe këtu ndodhi një surprizë tjetër: askush nuk donte të prodhonte produktin që unë doja. Për fat të mirë unë kisha miq universitarë që më ndihmuan. Pas 3 javësh mora një formulë, të cilën menjëherë e provuam te Laura.

Zoti i Plotfuqishëm! Isha në qiellin e shtatë!

— Çfare ndodhi?

Laura bëhej më mirë çdo ditë. Pas 7 ditësh trajtimi, ajo tashmë mund të shkonte në dyqane dhe kur bleu produktet, buzëqeshja që më mungonte aq shumë filloi të shfaqej në fytyrën e saj. Pas 2 javësh të tjera, artroza është zhdukur plotësisht! Nuk u besoja syve, por testet treguan se Laura ishte e shëndetshme. Isha aq i lumtur. Ishte fitorja e vërtetë!

- Ju jeni shumë i mirë, një shembull për shumë njerëz në vendin tonë! Por çfarë ndodhi më pas?

Përpara se të shijonim jetën dhe të shijonim çdo moment, gjatë asaj kohe Laura lindi vajzën tonë të bukur, duke më falënderuar për formulën time, sepse shtatzënia vendoste një ngarkesë të madhe në nyje.

Një mbrëmje Laura më pyeti, nëse ka kaq shumë njerëz me sëmundje të kyçeve? Ne pamë statistikat dhe zbuluam se, për fat të keq, ky është një problem mjaft i zakonshëm. Më shumë se 1 milion njerëz vetem ne vendin tone kanë sëmundje të ndryshme të kyçeve me shumë dhimbje. Kështu që, ajo më bëri një pyetje që ndryshoi jetën time përgjithmonë: "A mund të ndihmoni të tjerët ashtu si më ndihmove mua? T'i bejme ata të lumtur?" Unë u dashurova me të si herën e parë. Kjo grua është gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë. U pajtova me të. U deshën rreth 3 vjet për të përsosur formulën dhe për të krijuar një produkt të quajtur "Ossein" është gjëja më e mirë që njerëzit mund të përballojnë.

- Duket shumë inkurajuese. Na tregoni më shumë rreth Ossein.

Unë dhe Laura kemi bërë atë që askush nuk ka bërë para nesh. Ossein është një melhem revolucionar, bazuar në:

- rrënjët e barit të bubullimës

- rizomat e gramignës

- Rrëshirë kedri siberian

- vajra të thuprës dhe mentes

- shumë përbërës ndihmës

Shumica e këtyre përbërësve, për fat të keq, nuk shiten në vendin tonë, prandaj i sjellim nga Azia.

Falë formulës së tij unike, Ossein është në gjendje të shërojë çdo sëmundje të përbashkët:

- Artrite

- Artroze

- Coxartroze

- Osteoartroze

- Osteokondroze

- Osteokondrit

- Osteoporoze

- Demtime te meniskut

- Gonartroza

— Eshtë e pabesueshme! Ju jeni shpikësi i vërtetë i kohës sonë. Si e bëre?

Mos të harrojmë se u deshën shumë vite punë e përpiktë. Vitin e ardhshëm do të duhet të festojmë 10 vjet të kësaj pune. Deri më sot, 17,934 njerëz tashmë kanë filluar të jetojnë jetë të plotë, duke harruar përgjithmonë dhimbjen e kyçeve.

E dini, Une dhe Laura nuk donim të fitonim para për këtë. Ne thjesht donim të ndihmonim njerëzit! Nga rruga, çdo muaj ne bëjmë një lotari me çmime të vlefshme për njerëzit që përdorin produktet tona:

- Ku mund te blihet Ossein?

Fatkeqësisht, nuk mund të blihet në barnatore. Ata shesin vetëm produktet e kompanive të mëdha të ilaçeve, të cilat nuk ndihmojnë në rastin më të mirë, e lëre më ato që shkaktojnë efekte anësore të rënda.
Ne kemi një faqe zyrtare në interne, ku mund të porosisni OSSEIN origjinal.

— Cfare deshironi t'u uroni lexueve tane?

Kohët e fundit, Laura dhe unë vendosëm të ulim çmimin e Ossein deri në 50%. Tani të gjithë mund të përfitojnë nga kjo ofertë speciale deri më përfshirë! Pas kësaj periudhe nuk do të jetë e mundur të merrni Ossein me një çmim kaq të ulët.
Ju uroj shëndet të mirë! Ishtë një dhuratë më e rëndësishme. Asnjë para nuk do t'ju sjellë lumturi nëse nuk jeni mirë me shëndet.

- Veten gjëra të bukura, miq!

POROSISNI OSSEIN
33 komente per sot

Lorena

Jam shume mirnjohese per ilacin,Pietro.Kam kohe qe kerkoj dicka te ngjashme.E kam porositur me 50% ulje dhe po pres pakon me padurim.Faleminderit!

para 1 ore

Marina

Kam patur artroze dhe tani se kam me..u zhduk gjate trajtimit me pomaden.Faleminderit per kete!

para 1 ore

klara

E njejta gje vlen dhe per mua! Eshte nje ilac shume efikas kunder shqetesimeve te kyceve.Berrylat dhe gjunjet nuk me dhembin me.

para 1 ore

Andrea

Petraq, faleminderit per kete produkt!!Nuk kam shpetuar vetem gruan time por dhe shume njerez te tjere.Kohet e fundit kam provuar ta aplikoj Ossein ne qafe , sepse kam osteoporoze , por tani ndihem shume me mire.Shpresoj qe ne te ardhmen do te jete akoma me mire!

para 1 ore

Pietro Romani

Andrea, mos u shqeteso por vazhdo te perdoresh Ossein. Gjeja e pare eshte te ndjekesh instruksionet per te perdorur pomaden.

Sinqerisht,Pietro.

Para 1 ore

Alesio

Djema, Ndihme!Jam i lodhur nga dhimbja e shpines.Sikleti dhe dhimbja nuk kan fund.Nuk di cfare te bej me.Marr tableta te ndryshme, aplikoj te gjithe llojet e kremarva tek zona e dhimbshme, por nuk ma lehteson asnje dhimbjen.

para 1 ore

Serxho

Alesio, porosit Ossein, nuk do te pendohesh.Gjjithashtu dhe une kisha te njejtin problem, per shkak te nyjeve te semura nuk mundesha as te ecje.Fale, nenes time, kam zbuluar kete pomade te cilen ma sugjeroi ta perdorja. Para gjashte muajsh e kemi blere, pas asnje zbritje(edhe pse cmimi nuk ishte i larte).Tani nuk kam me probleme me kycet,leviz lehte.Besojeni, merreni dhe cdo gje do shkoi mire, sidomos tani qe eshte me 50% ulje.Nuk humbet asgje.

para 1 ore

Anisa

Si të porosisni Ossein?

para 1 ore

Viktori

Anisa,ja dhe tek eshte linku per faqen zyrtare. Te keshilloj te shpejtosh nese do ta perfitosh oferten me 50% ulje.Pomada me ndihmoi vertet.

para 1 ore

Anisa

Viktor, po,faleminderit, e porosita menjehere.Te lutem mund te thuash se sa kohe zgjat dergesa?

para 1 ore

Viktori

Anisa,do te te vij per 3 dite

para 1 ore

Maria

E kam porositur per motren time para dy muajsh.Kam vuajtur gjate me artritin. Me ka falenderuar shume pasi mori rrezikun per te porositur Ossein!

para 1 ore

Mikeli

Maria, kaq efikas eshte? Mbase, ja vlen ta porosis dhe une me 50% ulje

para 1 ore

Vilson

Edhe une kam degjuar per kete produkt,Disa nga miqte e mi porositen dicka te tille.Kam probleme me kemben pas lendimit,dhe eshte viti i dyte qe kam dhimbje te forta.Mjeket nuk me ndihmuan.pasi lexova kete artikull ,vendosa ta porosis Ossein. Tani do ta porosis, do ta provoj me siguri.

para 1 ore

Mario

Shoh qe nuk jam i vetmi qe kam probleme te tilla,fale zotit qe mora Ossein, nje muaj me pare.Ajo me lehtesoi nga Osteokondroza kaq shpejt sa dhjetra mjete sherimi nuk ma kane bere

para 1 ore

Ardit

Djema,vertet te ndihmon? Mjeket dhe ilacet ,tashme jane te padobishem per mua

para 1 ore

Ariana

Ardit,sigurisht.Efekti eshte shume i forte, por me e rendesishmja eshte qe nuk te demton shendetin.Prandaj,nxito ta porosisesh! Ossein me ka ndihmuar te shpetoj plotesisht nga dhimbjet e shpines.

para 1 ore

Ana

Faleminderit, Ossein me ka ndihmuar vertet.E kam porositur nga faqja zyrtare.Mos prit shume, eshte mire ta heqesh qafe problemin tani dhe jo kur te mos levizesh dot me.

para 1 ore

Daniela Bianchi

Faleminderit,Vasil!Po te mos ishte per te, nuk te besoja kurre ne efikasitetin e Ossein!Bashkeshorti im per me shume se 5 vite ka patur te njejtin problem si bashkeshortja e tij.
Pako arriti shume shpejt

para 1 ore

Pietro

Daniela,mos me falendero. Me mire do te ishte nese do te me thoje se sa kohe mu desh per tu sheruar?

Sinqerisht, Pietro

para 1 ore

daniela

Ilir para nje muaj qe aplikoi pomaden, tani leviz lehtshem dhe nuk amkohet per dhimbje.Jam shume e lumtur qe ndihet mire.

para 1 ore

Pietro

Daniela, e kuptova.Faleminderit.

Pershendetje te perzemerta, Pietro

para 1 ore

Ela

Rezultati i ka kalur pritshmerite e mija.Shiatiku u zhduk pergjithmone.E porosita per mikeshat e mija, njera ka dhumbje shpine ndersa tjera dhimbje te berrylave.

57 minuta para

Mariana

Sot,vetem pak minuta me pare bera kerkesen
U suprizova vertet kur pash 50% zbritje!
Sapo vendosa numrin tek faqja zyrtare,menjehere me telefonuan per te me konfirmuar porosine. Me ne fund do te jetoj ne paqe,do shijoj shitjet e mija e keshtu me rradhe.

55 minuta para

Alina

E porosita per veten sepse artrtiti me torturonte prej vitesh. Sa here prishte koha ose binte shi ndihesha sikur skisha me kembe, Ossein me ndihmoi ne pak jave. As e mendoja se ishte dicka e mundur

53 minuta para

Entela

Nje miku yne ka nje farmaci private dhe kjo pomade kushton 100eur, keshtu qe skisha mundesi ta blija. Ketu e gjeta me cmim me zbritje prej 50% dhe e porosita menjehere pasi pensioni qe marr eshte shume i vogel, skam leke per te hedhur poshte. Gjuri nuk me dhemb me, dhe tashme punoj pa veshtiresi ne kopeshtin tim me lule. Faleminderit

48 minuta para

Pietro

Entela edhe farmacite duan te shesin. Eshte nje maskarallek, te fitojne kaq shume me fatkeqesite e njerezve. Tashme do ndjekim produktet tona: ku dhe kujt t;ua dergojme

Urime te perzemerta. Pietro

36 minuta para

Violeta

Ossein me ndihmoi te shpetoj nga dhimbja me vetem nje aplikim. Tashme e mbaj gjithmone ne dollpapin e ilaceve per cdo emergjence

36 minuta me pare

Artani

E Porosita per veten. Funksionoi per mrekulli. Nese ke probleme me nyjet e keshilloj me plot gojen. besomen: cdo gje do kaloje ne vetem 3 dite. Dorezim i shpejte per vetem 3 dite

39 minuta para

Pietro

Faleminderit Artan. Perpiqemi ta dorezojme Ossein sa me shpjet te jete e mundur tek njerezit qe ata te shpetojne dhe te harrojne dhimbjet e nyjeve

Urime te perzemerta, Pietro

36 minuta para

Lucia

E lexova artikullin dhe vendosa ta porosis menjehere pomaden per ta provuar duke qene se eshte me cmim oferte. Me frymezoi historia e Avniut dhe se shoqes. Fakti qe ilacet normale me kane ndihmuar vetem per pak kohe nga artriti dhe me eshte thene qe eshte e veshtire te shpetoj prej t ij. Tashme do ju tregoj rezultatet e mia. Me dorezun Ossein shume shpejt. Qe diten epare u ndjeva i lehtesuar dhe se shprehja dot gezimin ketu. Faleminderit. Tani mund te jetoj shume me mire!

331 minuta me pare

Aferdita

Djema ku e porosisni? Ne farmaci nuk gjendet dhe ne internet kam frike ta blej. Sdua te blej produkt fallco prej te cilit sdo kem asnje benefit

27 minuta para

Pietro

Perseris qe Ossein mund te porositet ketu ne faqen zyrtare dhe per te mos gabuar klikoni linkun me siper. Ju kujoj qe mund ta perfitoni me 50% ulje Ossein con il 50% di sconto, ma la promozione sarà valida solo per poco tempo, quindi affrettatevi con l'ordine!per promocioni do jete i vlefshem per pak kohe keshtu qe nxitoni te porosisni.
Kujdes nga produktet fallco ju lutem.

Urime te perzemerta, Pietro

15 minuta para

MERRNI NE DOREZIM Ossein